ייצוג רוכשים ברכישת דירה חדשה מקבלן

רכישת דירה חדשה מקבלן
רכישת דירה חדשה מקבלן
ייצוג קונה וקבוצות רוכשים ברכישת דירה חדשה מקבלן

רכישת דירה היא אחת הרכישות היקרות ביותר שמבצע האדם הממוצע בישראל. חוזה למכר דירה הוא גם חוזה מורכב, שבו מצוי הקונה בעמדת נחיתות לעומת החברה המוכרת, שלה המומחיות והידע בתחום זה.

בשל המורכבות הנוספת הקיימת בקניית דירה חדשה מקבלן, ובעיקר כשמדובר ב"קנייה על הנייר" ו/או בקנייה לפני קבלת היתר בנייה לפרוייקט, יש חשיבות עצומה לקבלת ליווי צמוד "עד מפתח",  של עורך דין מנוסה בתחום.

בשל המאפיינים הללו הכיר המחוקק בצורך להסדיר חלק מההיבטים הקשורים ברכישת דירה חדשה באמצעות חוק המכר, שנועד להגן על רוכשי דירות. ואולם, הרבה מאוד נושאים חשובים, לרבות עלויות נוספות והיטלים מסויימים, לא נדונים ולא מוסדרים במסגרת חוק המכר, ולכן, קיימות בעיות רבות של חוסר הגינות וקיפוח שמקבלות ביטוי בחוזה מול הקבלן, אותו עורך עורך הדין שמייצד את הקבלן.    
 
בעבר, אנשים טעו לחשוב, כי ברכישה של דירה חדשה / יד ראשונה מקבלן, עורך הדין של הקבלן מייצג גם את הקונים, כאשר זו הינה טעות מאוד נפוצה ומאוד מתבקשת, בייחוד לאור העובדה שהרוכש דירה חדשה מקבלן נדרש לשלם לעורך הדין של הקבלן שכר טרחה של אלפי שקלים וזאת כבר במעמד החתימה על חוזה רכישת הדירה מקבלן.

מאז המקרה המפורסם של התמוטטות חברת חפציבה, חוייבו עורכי הדין המייצגים קבלנים / חברות קבלניות - ליידע את הקונה בצורה מפורשת, אשר לא יכולה להשתמע לשתי פנים, שלמרות שרוכש הדירה אינו מיוצג על ידי עורך הדין של החברה וכי מומלץ, לקונה לשכור שירותי עורך דין מטעמו. כיום, עדכון זה מופיע כסעיף סטנדארטי בכל הסכם של רכישת דירה חדשה מקבלן.

כך שיותר ויותר אנשים, החלו לפנות לעורכי דין המתמחים בנדל"ן כדי שאלו ייצגו אותם בעסקת רכישת הדירה החדשה מול הקבלן. היום כבר אין לאף אחד ספק, שכאשר רוכשים דירה חדשה מקבלן חייבים להצטייד בעורך דין העוסק בתחום הנדל"ן, וכדאי מאוד שיהיה עורך דין בעל מומחיות מיוחדת בייצוג מול קבלנים, וזאת מכיוון שיש הבדלים מהותיים ועצומים בין רכישת דירה יד שנייה לבין רכישת דירה חדשה מקבלן.

ההבדלים הינם מקורן במהות העסקה, ברכישת דירה יד שנייה, מדובר בדירה אשר בנייתה הסתיימה, הבניין עומד והסביבה מפותחת ובנויה ולא צפויות הפתעות של ממש, כך גם מחיר הדירה ומועד מסירת הדירה ברכישה מיד שנייה הינם קבועים וידועים מראש ובעלי גמישות או יכולת שינוי אפסית, זאת בניגוד גמור מהסכם רכישת דירה חדשה מקבלן, דירה שנרכשת לרוב "על הנייר" ולפעמים אף לפני שניתן לפרויקט היתר בנייה, כך שכל פרטי העסקה הינם "באויר" וקיימת בהם גמישות מקסימלית לטובת הקבלן, דבר המחייב ביצוע עבודה יסודית מטעם עורך דין של הקונה, כמו גם עריכת שינויים רבים בהסכם הרכישה, באופן שיהפוך את הסכם הרכישה לכזה שמבטיח את האינטרסים ואת ציפיות הקונה מעסקה זו.

העולם מתפתח ואיתו גם הסכמי הקבלן, עורך הדין של הקבלן אשר כאמור דואג לאינטרסים של הקבלן בלבד, דואג להבטיח את הקבלן מכל כיוון ומכל זווית ולצורך כך הוא מנסח הסכם רכישה באורך ממוצע של כ- 30 עמודים, מלאים בתנאים, תניות והתניות שכולן לטובתו של הקבלן באופן חד צדדי, ואשר מחייב את עורך הדין המייצג את הרוכש ברכישה מהקבלן להיות בעל מומחיות מיוחדת בייצוג רוכשים בהסכמים מעין אלו.

משרדינו מייצג רוכשים וקבוצות רוכשים דירות חדשות בכל הפרויקטים החדשים בחדרה והסביבה ובשכונת הפארק "דכונת הפארק" בחדרה ובשכונת  וביניהם פרוייקט וילה וי, מרום הפארק, בית בפארק, v פארק, חלומות חדרה, אמירי גן – בשכונת הפארק בחדרה, פרוייקט שרונים, אולגה על הים פרוייקט טופ 10, פרוייקט פרנק, גרנד סיטי, קיסרית, אוצר הרמב"ם, גינדי על הפארק, סינה פארק, פאסטורל, SEA&PARK AQUA בשכונת עין הים שבגבעת אולגה שבחדרה, יובלים – פרדס חנה ועוד..
.

משרד עורכי הדין סיגל אלפסי בן ישעיה בחדרה – הבית שלך בידיים טובות!
צרו קשר לפרטים נוספים